Valgiaraštis jūsų pobūviui :: Stalo etiketo pagrindai

Valgiaraštyje išvardijami visi patiekalai, kurių teks paragauti per pietus. Įsivaizduokite, kad jus pakvietė į didelį pobūvį. Ant stalo šalia valgymo reikmenų rasite valgiaraštį, kurį neskubėdami atidžiai perskaitykite. Akį džiugina netik valgiaraščio turinys, bet ir jo apipavidalinimas, neretai atitinkantis vaišių pobūdį.

Įsidėmėkite: nors jūs pakviesti tik puodeliui kavos arba pusryčių, valgiaraštis ant stalo turi būti.

Be patiekalų ir gėrimų, valgiaraštyje įrašoma proga, data, vieta ir galbūt svečio pavardė. Jis dažniausiai perlenktas pusiau. Dešinėje pusėje nurodomi patiekalai, kairėje prie tų patiekalų siūlomi gėrimai. Patiekalai surašomi tokia tvarka, kokia jie bus paduodami.

Kaip apipavidalinti valgiaraštį? Čia jūsų išmonei nėra ribų: galite jį susukti į ritinėlį ir perrišti kaspinu, arba perlenkti pusiau, papuošti karpiniais, kurių ornamentai atspindėtų vaišių progą; valgiaraščiai gali būti parašyti ranka arba išspausdinti.

Tik būkit atidūs – juk nemalonu, jei svečiai ras spausdinimo ar rašybos klaidų.

Valgiaraštis – tai kartu ir mielas prisiminimas apie jus pakvietusius žmones. Dauguma šeimininkų valgiaraščius apipavidalina itin išradingai ir jiems malonu, jei svečias tai įvertina ir kaip suvenyrą pasiima namo.

Reklama



  • Vakariniai sėdimi priėmimaiVakariniai sėdimi priėmimai
    ... tai gali būti kviestiniai pietūs, kviestinė vakarienė, arbatėlė, ponių kava, žurfiskas.

    Skaityti »

  • Kaip mandagiai kalbėti telefonu?Kaip mandagiai kalbėti telefonu?
    Sunku įsivaizduoti šiandieninį gyvenimą be telefono. Telefonas tapo populiariausia ryšių priemone, padedančia žmonėms jų kasdieniniame darbe ir asmeniniame gyvenime. Telefonu žmonės ne tik palaiko ryšius, bet ir moko, auklėja ...

    Skaityti »

Grįžti atgalMes facebook'e Svetainės versija mobiliems