Bendravimo įgūdžiai įvairiose situacijose :: Pokalbių etiketo pagrindai

Didelę dalį dienos mes praleidžiame kalbėdami su kitais žmonėmis. Kartais kalbame šeimoje, su draugais ar kolegomis, bet retkarčiais tenka bendrauti ir su mažai pažįstamais žmonėmis: gydytoju, vaiko mokytoja. Neretai tenka bendrauti ir su visai nepažįstamais žmonėmis: taksi vairuotoju ar padavėju restorane. Su nepažįstamais būtina kalbėt mandagiai, tačiau bendravimas namuose ar darbe su artimais žmonėmis darosi labiau komplikuotas, nes jūs vadovaujatės emocijomis. Kartą įžymus leksikografas ir rašytojas Samuelis Johnsonas pasakė: „Geriausias pokalbis yra toks, kuriame nėra nei konkurencijos, nei tuštybės, o vien ramus jausmų pasikeitimas.

Puslapiai » 1 | 2 | 3 | 4 |


Kaip reikšti savo nuomonę? - dažnai iškyla pavojus, kad diskutuotinom temom – apie religiją, politiką ar moralę – pradėsite reikšti per daug kategorišką nuomonę. Jūsų taktiškumas padės išvengti karštos diskusijos. Jei pašnekovas laikosi priešingų pažiūrų, išklausykite jį ir ramiai pasakykite savo nuomonę. Neparodykite, kad principingai laikotės savo pažiūrų; verčiau būti pažiūrų reiškėju nei gynėju.


Kaip įsiterpti į pokalbį? - žmogus nuolat pertraukiantis pašnekovą, kelia susierzinimą. Nors ir kaip norite įsiterpti į pokalbį, nedarykite to. Tai nemandagu kalbančiojo atžvilgiu. Jei kas nors jus nutraukia, kelias sekundes paklausykit, po to grįžkit prie pokalbio temos.


Kaip tapti geru klausytoju? - vienas puikiausių komplimentų apie žmogų gali būti toks: „Ji priverčia galvoti, kad esi vienintelis žmogus pasaulyje“. Geras klausytojas savo pašnekovui visuomet pasakys: „Man labai įdomu, ką jūs kalbate“. Susikaupti ir įsiklausyti į pašnekovo žodžius yra didelis menas. Apie tai yra rašomos knygos ir skaitomos paskaitos.


Per daug kalbantis žmogus - gero klausytojo priešingybė yra per daug kalbantis. Nors ir kaip vargina, tačiau jūs kaip klausytojas nieko negalite padaryti. Belieka tikėtis, kad jis susipras, jog geras pokalbis priklauso nuo abiejų pašnekovų.




Reklama



  • Šampano gėrimo etiketas?Šampano gėrimo etiketas?
    Visais atvejais šampaną būtina atšaldyti iki 6-8 laipsnių temperatūros. Nepamirškite, šaldytuve butelis atšąla per 12 valandų, šį laiką sutrumpinti galima butelį pamerkus į kibirėlį su ledu ir vandeniu ...

    Skaityti »

  • Kvietimų tekstų pavyzdžiaiKvietimų tekstų pavyzdžiai
    Kvietimai į vestuves, į jubiliejus, gimtadienius bei ofocialūs kvietimai. Ir žinoma keletas žaismingų kvietimų tekstų... Putos alutis ant jaunystės stalo, ir ašara nuplaus rūtelę žalią... Kviečiam kuriant mūsų šeimą, atvykti sudainuot vestuvių dainą...

    Skaityti »

  • Kaip valgomi pyragai?Kaip valgomi pyragai?
    Specialia šakute pyragams valgomi visi sausi pyragai, taip pat kreminiai ir citrininiai ir kiti vyniotiniai. Norintys pyragus mirkyti į kavą arba šokoladą gali tai ramiai daryti pirštais, nes šiuo atveju naudotis šakute ne visai patogu ...

    Skaityti »

Grįžti atgalMes facebook'e Svetainės versija mobiliems